Особливе місце в житті ліцею завжди займали конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт Малої академії наук.
МАН – освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни.
Сьогодні МАН виховує професійно зорієнтованих, озброєних відповідним науковим, дослідницьким інструментарієм молодих людей, які вже у школі знають своє призначення, спрямування, наукове покликання і йдуть до вищих навчальних закладів, чітко розуміючи, в якій науковій галузі вони хочуть працювати.
Так як підготовка робіт на конкурс вимагає великих часових затрат як від учня, так і від наукового керівника, тому саме в цьому виді діяльності найбільш глибоко реалізується особистісно-орієнтований підхід до організації діяльності учня та його принципова складова – педагогіка співпраці.
З огляду на те, що кожен ліцеїст за час навчання двічі виконує навчальну науково-дослідницьку роботу (ННДР), за обраною ним темою, участь в цьому та інших наукових конкурсах, а також підготовка і захист курсових та дипломних робіт у ВУЗі стають цілком осяжними та добре зрозумілими.
Учасникам обласних та республіканських олімпіад, конкурсів-захистів МАН за бажанням надається можливість працювати за індивідуальним графіком роботи, що дозволяє досягти високих результатів та надає можливість обдарованим учням повною мірою застосувати та розвинути свої здібності.