2013 рік - Срібло та Бронза на Всесвітній олімпіаді з фізики

7-15 липня в місті Копенгаген (Данія) відбулася Всесвітня олімпіада з фізики. В запеклій боротьбі команда України, в складі якої вперше були двоє учнів Херсонського фізико-технічного ліцею, виборола чотири бронзові медалі та одну срібну.

Кожен з п’яти українців отримав нагороду, але тільки ліцеїст ФТЛ Білошицький Володимир – СРІБНУ, Олійник Артем здобув бронзову медаль. 

Кропіткою працею, щоденними тренуваннями була здобута ця перемога, керівником та тренером призерів Всесвітньої олімпіади є Заслужений вчитель України, талановитий вчитель, випускник фізико-технічного ліцею Пашко Максим Іванович.

 Україна, Херсонщина пишається Всесвітніми переможцями!

7-15 липня 2013 року в м. Копенгагені (Данія) на базі Датського технічного університету відбулася 44 Міжнародна учнівська олімпіада з фізики. В олімпіаді взяли участь близько 400 учасників з 80 країн світу.

Олімпіада, як завжди, складалася з теоретичного та експериментального турів. Задачі теоретичного туру були присвячені дослідженню метеорита, що впав 17 січня 2009 р. в м. Марібо (Данія), нагріванню води шляхом опромінення наночастинок, які в ній знаходяться, та дослідженню динаміки крижаного покрову Гренландії. В експериментальному турі школярі вимірювали швидкість світла в різних середовищах та досліджували сонячні елементи.

Для учасників олімпіади, керівників команд та спостерігачів була організована культурна програма, що включала, зокрема, екскурсію по Копенгагену, прийом у головному залі ратуші та відвідання Інституту теоретичної фізики ім. Нільса Бора.
Абсолютним переможцем змагань став Аттіла Сабо (Угорщина).
Наступна олімпіада пройде в м. Астані (Казахстан).

Українська команда складалася з 5 учасників: Тараса Антощука (Львівський фізико-математичний ліцей при Львівському національному університеті імені Івана Франка), Олексія Лубенця (Краматорська загальноосвітня школа №25, Донецька обл.), Володимира Білошицького, Артема Олійника (обидва – Херсонський фізико-технічний ліцей при Херсонському національному технічному університеті та Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара) та Ігоря Шолома (Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка). Керівники команди – Б.Г.Кремінський, старший науковий співробітник Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОН України, та І.О.Анісімов, декан радіофізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (науковий керівник). До речі, саме на базі цього факультету відбувалися відбірково-тренувальні збори майбутніх учасників.

  • Переглядів: 15820

Вхід до вашого аккаунту