Закони ліцеїстів

004

Ліцей-навчальний заклад для обдарованих дітей, який забезпечує освітою вище державного мінімуму та здійснює науково-професійну підготовку, задовольняє освітні вимоги людини, суспільства та держави.

Ліцей є відкритою, вільною для збагачення новими науково-обгрунтованими ідеями системою.

Ліцей здійснює свою функцію відповідно Конституції України, “Закону України про загальну середню освіту”, “Інструкції про організацію і діяльність ліцею” та Статуту ФТЛ на принципах демократизму, гуманізму, педагогічних ідей з урахуванням особистості, національних традицій, місцевих соціально-економічних умов.
Основна мета ліцею-пошук, відбір, навчання, виховання та розвиток найбільш обдарованих і здібних дітей, збагачення інтелектуального, творчого потенціалу України, формування у кожного ліцеїста національної свідомості та культури, створення умов для розвитку гармонійної особистості.
Ліцей несе відповідальність за реалізацію головних завдань, визначених “Законом України про загальну середню освіту”, виконання умов, які визначаються за результатами атестації закладу, безпечні умови навчання, виконання обов’язків за угодою та фінансовою дисципліною.

 

Ліцеїст має право:

1. Вибирати профілі, форми навчання, особисті програми, позакласні заняття.
2. На матеріальну допомогу ліцею при відсутності необхідних умов для навчання та відпочинку.
3. Представляти ліцей на конкурсах, оглядах, змаганнях, олімпіадах та інших заходах відповідно особистого бажання і можливостей, знанням та вмінням.
4. На перехід в інший навчальний заклад (школу).
5. На повагу до себе, допомогу та підтримку педагогів, звернення до них або до органів самоврядування і державних органів під час конфліктів.
6. На незалежність духовного життя.
7. На всебічний розвиток здібностей, незалежний вибір позакласної діяльності, участь у виборах органів самоврядування ліцею, посильну працю та відповідне заохочування її результатів.
8. На участь у вирішенні питань життя свого колективу, свободу висловлювання та зауважень у коректній формі.
9. На створення клубів, об’єднань, кооперативів, діяльність яких не суперечить діючому законодавству та нормам моралі.
10. В учбовій діяльності:
10.1 На якісне навчання відповідно учбовим програмам, користування технічним обладнанням, навчальними посібниками.
10.2 На додаткові планові і позапланові заняття у зв’язку з хворобою.
10.3 На вибір діючих у ліцеї форм та профілів навчання.
10.4 На своєчасне повідомлення про проведення письмових робіт.
10.5 На складання атестацій спеціальній комісії у випадку незгоди з семестровою (триместровою) чи річною оцінкою, результати яких будуть остаточними незалежно від попередніх результатів.
11. Видавати журнал, стінну газету.
12. На захист від будь-яких форм експлуатації, психічного та фізичного насилля.


Ліцеїст зобов’язаний

1. Дотримуватися діючого законодавства та морально- етичних норм.
2. Поважати людську гідність та професійну честь педагогів,дорослих, учнів.
3. Оволодівати знаннями, берегти гідність ліцею, примножувати його традиції.
4. Говорити правду та вміти її вислуховувати. Бути вимогливим до себе та до оточуючих.
5. Слідкувати за зовнішним виглядом та культурою поведінки. Дотримуватись вимог рішення учнівського самоврядування щодо встановленого стилю одягу в навчальний час.
6. Стежити за станом свого здоров’я та постійно зміцнювати його.
7. Дотримуватися норм законності, Статуту ліцею, правил та рішень органів самоврядування.
8. Приймати участь у забезпеченні організаційних та санітарно-гігієнічних норм у класі, ліцеї. Берегти державне та ліцейське майно.
9. Допомагати літнім, турбуватися про молодших.
10. Учень несе особисту відповідальність у випадку невиконання як вищезазначених вимог, так і усіх інших правових норм діючого державного законодавства.

Батьки мають право:

1. Обирати та бути обраними в батьківський комітет ліцею.
2. Брати участь у обговоренні питань життя ліцею та контролювати виконання прийнятих рішень.
3. Вибирати школу, клас, профіль навчання, а також інші питання щодо переводу учня в інший навчальний заклад.
4. Робити добровільні внески на рахунок ліцею в передбаченому законом порядку, фінансувати додаткові заняття згідно інтересів учнів.
5. За згодою вчителя відвідувати заняття та позакласні заходи.
6. Разом із ліцеїстами брати участь у позакласній роботі.

Батьки зобов’язані:

1. Виховувати дитину як культурну, національно свідому особу з навичками загальноприйнятих норм спілкування та здорового способу життя.
2. Допомагати дітям у навчанні.
3. Створювати нормальні умови для навчання дітей.
4. Цікавитися життям дитини в ліцеї, зустрічатися з учителями, регулярно відвідувати батьківські збори.
5. Постійно стежити за фізичним та психічним станом своїх дітей, створити умови для розвитку їх природних здібностей.
6. Не принижувати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття добра, милосердя, поважного відношення до своєї Батьківщини, державної та рідної мови, культури, родини, національних, історичних та культурних цінностей інших народів.
7. Виховувати повагу до закону, прав людини.

Батьки несуть відповідальність:

1. За рівень вихованості дитини.
2. За антипедагогічні дії щодо своїх дітей.
3. За неетичне ставлення до вчителя або педагогічного колективу.
4. За ігнорування учнем рішень Ради ліцею, адміністрації, батьківських зборів класу та ліцею.
5. За нанесення матеріальної шкоди ліцею або ліцеїстам.

Основні положення та правила

Щоденник ліцеїста
Учень зобов’язаний постійно мати при собі цей щоденник, подавати його за першою вимогою адміністрації, вихователя, учителя.
Належним чином зберігати його та подавати батькам для підпису.
Щоденник є офіційним документом ліцеїста. Підробка записів, псування або його втрата призводить до оголошення догани.

Вхід у ліцей
Для посилення безпеки кожному учневі вручається картка “бейдж” або значок ліцеїста (ФТЛ), які дозволяють зайти до приміщення ліцею та перебувати в ньому. Учні зобов’язані постійно носити значок ФТЛ на території ліцею. За 10 хвилин до початку занять вони повинні з’явитися в аудиторію згідно розкладу.
Проникнення в ліцей сторонніх осіб заборонено!
Будь-який учень, який сприяє проникненню сторонніх осіб без відповідного дозволу адміністрації, підлягає серйозному стягненню (від тимчасового до повного виключення з закладу) на підставі рішення дисциплінарної ради ліцею.

Зовнішній вигляд
Зовнішній вигляд ліцеїста є “візитною карткою” як його особисто, так і ФТЛ. Ліцей не є закладом для “демонстрації” коштовного чи екстравагантного одягу.

Пропонуємо перечитати книгу Кодекс стиля. Справочник делового дресс-кода", Наталия Туркенич, Ольга Меньшикова

Учні ФТЛ повинні з’являтися в охайному, діловому за стилем одязі:

костюм-класика чорний або сірий смугастий, сорочка (блузка, водолазка, светр) однотонна (біла, бежева, синя, сіра);

брюки (плаття, юбка, сарафан) класичного покрою (чорного або сірого кольору);

значок ФТЛ - на лівій частині верхнього одягу трохи нижче умовної лінії плечей.

dress ftl

Одяг та аксесуари не повинні заважати оточуючим.

Заборонено: носити шорти, брюки “під рвані”, декольтовані блузи та міні-спідниці, варіації нестандартного джинсового одягу; жувати гумку та демонструвати з нею неприємні для оточуючих дії; користуватися мобільним телефоном на уроках; голосно спілкуватися на весь коридор та некоректно проявляти емоції; користуватися чужим спортивним одягом чи взуттям або використовувати спільний посуд під час їжі.

Верхній одяг, головний убір, сонцезахисні окуляри, рукавички тощо повинні бути знятими при вході до приміщення (навчальної аудиторії).


Володіння електронними засобами

Ліцеїсти не можуть користуватися під час занять радіо, програвачами аудіо касет, компакт-дисків, пейджерами, мобільними телефонами, іншими електронними засобами на території ліцею. При використанні їх під час занять названі предмети підлягають вилученню до кінця навчального року.
Лазерні ручки заборонені.
Навчальний заклад не несе матеріальної відповідальності за зникнення або псування особистих речей ліцеїстів, але бере на себе зобов’язання активно допомогти потерпілому у пошуку кривдника.

Розпорядок роботи закладу:
1 пара 08.30-09.50
2 пара 10.00-11.20
Велика перерва
3 пара 12.30-13.50
4 пара 14.00-15.20

Запізнення на заняття
Учень, котрий з’явився на заняття після дзвоника, зобов’язаний подати щоденник вихователю для відповідної помітки в ньому. Староста класу зобов’язаний внести запізнення “з” до відомості обліку відвідування занять. Учитель контролює відповідні записи та підтверджує їх своїм підписом. За запізнення менше як на 15 хвилин стягується 0,5 балів з оцінки за дисципліну (“дисциплінатор”).
Учень, який запізнився більше як на 15 хвилин на заняття не допускається і повинен звернутися до свого вихователя, заступника директора з виховної роботи або до адміністрації, подати пояснювальну записку з причини запізнення, після чого слідує дисциплінарне стягнення (2,0 бали).

Навчання
Урок проходить за планом учителя та відповідними його вимогами. Ліцеїст зобов’язаний виконувати вимоги вчителя. Учитель не має права витрачати час уроку на дисциплінарні питання, і невиконання цієї умови призводить до оголошення догани учителю з наступним позбавленням права на премію у поточному місяці. Він зобов’язаний видалити з класу учня, який заважає навчальному процесу і передати його у розпорядження вихователя або заступника директора ліцею з виховної роботи. При цьому порушник дисципліни не має права покидати клас самостійно.
Видалення супроводжується: доповідною запискою учителя на ім’я директора або його заступника з виховної роботи; пояснювальною запискою за фактом видалення, яка подається вихователю або адміністрації. Директор ліцею на підставі перелічених документів, котрі підтверджують обгрунтованість стягнення (3,0 балів за “дисциплінатором”), оголошує догану, яка фіксується вихователем у щоденнику та особистій справі ліцеїста.

Відсутність учня на занятті
Якщо учню необхідно бути відсутнім під час занять, батьки особисто заздалегідь повинні подати заяву на ім’я директора.
Про будь-яку незаплановану відсутність необхідно повідомити негайно в той же день, можна зателефонувати і пояснити її причину. При відсутності учня протягом тижня батьки особисто подають пояснювальну записку.
Відсутність через хворобу повинна бути підтверджена медичною довідкою не пізніше, як за тиждень після повернення учня.
Пропущені заняття обов’язково повинні бути відпрацьовані. Відсутність ніяким чином не звільняє від планових атестацій.

Відпрацювання навчального матеріалу
Учень, який пропустив заняття з поважної причини, зобов’язаний першим звернутися до вчителя, подати заяву, погодити з ним форму відпрацювання, час виконання атестаційної роботи.
Для учнів, які пропустили заняття без поважних причин або були видалені з уроку за порушення дисципліни, призначаються додаткові заняття з відпрацюванням конкретних тем, питань тощо за індивідуальним завданням учителя під контролем вихователя: так звана “п’ята пара”.

Науково-дослідницька робота
Ліцеїст повинен звернутися до наукового керівника після оголошення теми роботи для отримання інструкцій; одержувати консультації; звітувати про виконану роботу протягом визначеного терміну.

Урок фізичної культури

Учні, звільнені від занять фізичними вправами, обов’язково повинні подати медичну довідку ВВК відповідного зразка. Всі звільнені мають бути присутні в спортивному залі від початку до кінця заняття, незважаючи на термін звільнення.
Під час занять фізичною культурою обов’язково мати установлену спортивну форму (спортивний костюм, шорти, футболку, взуття на м’якій основі без шипів).
Якщо учень запізнився або не має спортивної форми, на заняття не допускатиметься, поки заступник директора або вихователь не внесе відповідний запис у його щоденник із наступним відпрацюванням планових вправ.

Позакласні заходи
Відвідування позакласного ліцейського заходу є обов’язковим для кожного учня і прирівнюється до навчальних занять.

Медичне обслуговування
Медична допомога здійснюється медичною сестрою. Учні, які проходять курс лікування, повинні подати їй необхідні дані та відповідні рецепти медикаментів. Ніякі ліки неприпустимо вживати поза її контролем на території закладу.
Будь-який хворий не може залишити ліцей без попереднього дозволу медичної сестри, в іншому випадку останній підлягає дисциплінарному стягненню. При виникненні нещасних випадків учні повинні негайно повідомити медичну сестру і вихователя класу.

Система дисциплінарних стягнень
- попередження;
- догана;
- повторна догана;
- тимчасове виключення з ліцею (відсторонення від навчальних занять);
- відчислення з навчального закладу.
Ступінь порушення тягне відповідну ступінь стягнення. Повторні порушення тягнуть суворіші стягнення.

Порушення, які тягнуть за собою відрахування з ліцею:
Відрахування з ліцею може бути з причин асоціальної деструктивної поведінки учня (порушення Статуту ліцею) або низького рівня (1-3 бали) його навчальної підготовки.
Згідно інструкції “Про організацію та діяльність ліцею”, затверджену наказом Міністра освіти України від 20 липня 1995 року № 217 (зареєстровану в Мінюсті України 5 січня 1996 року за № 8/1033): “Учні, які мають низький рівень (1-3 бали) у навчанні, наказом директора відраховуються з ліцею і при сприянні органів державного управління освіти переводяться до відповідного класу загальноосвітньої школи.” (п. 25).

Порушення дисципліни та штрафні бали, які нараховуються

Порушення Статуту, які тягнуть за собою відрахування:
- бійка;
- шахрайство;
- азартні ігри;
- некоректна поведінка щодо ліцеїстів або вчителів;дискримінація або переслідування на підставі расових, кредо, релігій, кольору шкіри, національного походження, родословної, віку, статі, фізичних недоліків;
- обман;
- паління, вживання алкогольних напоїв, наркотичних засобів;
- несанкціонована відсутність у класі, навчальному закладі під час загальноліцейських заходів;
- пошкодження/ руйнування ліцейського майна;
- підбурювання;
- володіння або використання зброї (хімічної, холодної або вогнепальної);
- ігнорування вимог Статуту, Правил поведінки, адміністрації, вчителів ліцею.


Ліцеїст зобов’язаний виконувати вимоги Статуту як в позакласний час, так і за межами навчального закладу.

  • Переглядів: 21686

Вхід до вашого аккаунту