Сервіс здавання домашніх завдань в електронному вигляді

На сайті ліцею створено  сервіс за допомогою якого учні можуть завантажувати файли до уроку.

Ідея сервісу з’явилася декілька років тому, коли у ліцеїстів стали з’являтися перші смартфони з більш-менш якісними камерами. На сьогодні майже 99% учнів користуються фотоапаратами в смартфонах для фотографування конспектів, записів на дошці, оголошень та навіть намагаються з допомогою фото на смартфонах списувати. Настав час використати цю технологію з користю для процесу навчання.

Вчителю надана можливість дозволити учнім завантажувати файли до окремого уроку, це можуть бути фотокопії сторінок зошиту з виконаним завданням, наприклад – домашнє завдання, робота над помилками, якесь відпрацювання, тобто роботи які не потребують детальної перевірки вчителем, або інші файли, але при цьому відслідкувати авторство складніше. Розширення допущених файлів: зображення -  'jpg', 'jpeg' , 'png';  файли -  'doc', 'docx', 'rtf', 'pdf', 'xls', 'xlsx', 'txt', 'csv', 'ppt', 'pptx', 'djvu'; відео - 'mp4', Аудіо  - 'mp3'; архіви - 'zip'.

У вікні де учні завантажують файли розміщена вимога – написати на кожній сторінці зошиту, що фотографується, прізвище клас, дату, коротку назву роботи. При бажанні вчитель може перевірити текст на фотокопіях та зробити помітки (наприклад в програмі Paint), але для цього треба скачувати файли на комп’ютер, а потім перезавантажувати. 

Сервіс має й зворотну можливість – вчитель може завантажувати до певного уроку персональні завдання учням або фотокопії вже перевірених сторінок зошиту. Наприклад, при необхідності показати батькам учня якість виконання ним письмового завдання, можна сфотографувати сторінки зошиту та завантажити в рядок учня на сторінці журналу певного уроку.

В сервісі передбачена наступна логіка:

  • Вчитель дає завдання учням здавати файли (позначає дату до якої це можливо), після цього учні бачать у електронному щоденнику запрошення «завантажити файли», коли дата сплине - можливість завантажувати у учня зникає, але переглядати раніш завантажені файли він може. Вчитель будь-коли переглядає, редагує, видаляє (будьте уважні), перезавантажує файли учня.
  • Вчителю для того щоб звантажувати файли дозвіл не потрібний - на будь-який урок, будь-якому учню можно розмістити файли (учень може тільки переглядає).

Переваги вищеописаного сервісу:

  • Зникає необхідність учню безпосередньо шукати вчителя, щоб здати (показати) виконану роботу, учень може з дому завантажити свою роботу (що дуже зручно для хворих або під час карантину);
  • Зникає необхідність витрачати час на уроці для перевірки виконання завдання учнями;
  • У вчителя в журналі завжди зберігаються ВСІ роботи учнів, що дозволяє порівняти якість та авторство виконання учнями завдань;
  • У вчителя в журналі позначена дата та час завантаження учнями файлів;
  • Батьки будь-коли можуть бачити що і наскільки охайно учень виконував та здавав.
  • Вразі використання вчителем сервісу завантажування файлів персонально для учня, з’являється можливість реалізації диференційованого підходу до навчання деяких учнів (олімпіадники, хворі т.і.)

Недоліки вищеописаного сервісу:

  • Перед використанням сервісу в примусовому порядку необхідно впевнитися, що всі учні класу мають (при бажанні) можливість доступу до інтернету вдома (хоча б один комп’ютер, або смартфон в родині підключений до інтернету).

Як заповнити дані уроку, дати завдання завантажувати файли

Із сторінки електронного журналу, або із розділу "Призначити атестацію", відкрийте вікно редагування даних уроку, іконка . У вікні редагування даних уроку, позначте дату до якої учням треба завантажити файли. Дата може бути будь-якою, але, що логічно, не пізніше ніж цей урок відбудеться, можна виставити дату, наприклад, кінця триместру.

Нижче у вікні «Написати пояснення до уроку, домашнє завдання» обов’язково напишіть - що конкретно ви вимагаєте від учнів (натисніть кнопку «Зберегти зміни»). При необхідності (не обов’язково) можна призначити на цей урок атестацію «Додати, змінити тип атестації», зазначити тему уроку.

Якщо дату видалити – можливість учням завантажувати файли відключиться, але ті файли що він встиг завантажити учень переглядати зможе.

Вчителю відкрита можливість редагувати файли учня будь-коли.

Як учні бачать завдання - завантажити файл

Учень, зайшовши на сайт ФТЛ з логіном і паролем, в розділі "Ліцеїсту", у валасному щоденнику в рядку заняття учнять бачать іконку "завантажити файл". Якщо час відведений вчителм для завантажування файлів не вичерпано, іконка менеджера файлів має вигляд .

Менеджер файлів однаковий для всіх користвувачів сайту, але набір опцій в учнів та вчителів відрізняється. Зверніть увагу як користуватися менеджером - все його поле активно для Drag-and-drop (в переводе с английского означает буквально тащи-и-бросай)

Біля іконки учень бачить кнопку "Домашнє завдання" - яке вічитель друкує у вікні детальної інформації про урок для всього класу, може бачити "коментар до оцінки" - цей напис вчитель робить персонально учню в детальному вікні журналу певного уроку. Таким чином, щоб пояснити учневі, що конкретно від нього вимагається, пишіть пояснення.

Робота з файлами у вікні окремого уроку

Відкрити вікно журналу окремого уроку можна кліком по даті у верньому рядку загального журналу. Ви побачите стовпчики триместрової оцінки, стовпчик оцінок цього уроку (колір відповідно вазі атестації "білий" - вага відсутня, "синій" - поточна атестація, "червоний" - тематична атестація), тобто оцінки можна висталяти саме тут. Стовпчик "Коментар до оцінки" дозволяє зробити запис певному учню саме до цього уроку.

Іконка менеджера файлів завжди активна для вчителя, навіть, коли не активоване запрошення учням завантажувати файли, будьте уважні, не видаляйте помилково файли які вам надав учень Якщо вже деякі файли завантажені, поряд з ікнкою з'являється червона цифра - кількість завантажених файлів. Якщо клікнути по цій цифрі випливає скорочений перелік тільки званатажених зображень - це дуже зручно для швидкого перегляду фотокопій сторінок зошиту.

  • Переглядів: 2407

Вхід до вашого аккаунту