звільнення від ДПА

18 червня 2020 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року» http://ru.osvita.ua/legislation/Ser_osv/74699/, згідно якому, вам надається вибір - проходити або ні державну підсумкову атестацію (далі ДПА). Таким чином, ви маєте вирішити - чи буде у вашому свідоцтві про здобуття повної загальної середньої освіти (далі «атестат») три рядки з переліком предметів, що ви обрали раніше для ДПА з балами що ви отримаєте на ЗНО.

1. «Атестат» ви отримаєте тільки один раз в житті.

2. «Атестат» впливає на вашу можливість здобувати подальшу освіту протягом всього життя (може так статися, що ви забажаєте отримувати другу або третю вищу освіту в зрілому віці або вступати до вишів у інших країнах).

3. «Атестат» в цьому навчальному році своїм середнім балом впливає на величину вашого конкурсного балу (https://ru.osvita.ua/consultations/konkurs-ball/).

4. Середній бал – це середнє арифметичне всіх чисел у вашому «атестаті» http://ru.osvita.ua/consultations/bachelor/7132/, і він тим більший, чим вищі у вас бали, а не більша їх кількість, до речі, він у вас вже є - річне оцінювання відбулося …

Снимок

Самий кращій «атестат» в якому всі річні 11-12, три ДПА 11-12, зворотній бік додатку з медаллю, грамотою, але, в залежності від успішності складання ЗНО, може трапитись і наступне

18072019234333

5. Таким чином, якщо ви впевнені що результати ЗНО будуть вищі за річні оцінки – пишемо заяву на ДПА, якщо ні - не пишемо.

6. В зв'язку зі звільненням від ДПА по країні, на ЗНО можуть вийти тільки претенденти на виші - рівень занань яких, в цілому, доволі високий - це буде підставою для запровадження більш жорсткої шкали переводу абсолютгих балів ЗНО до оцінок.

7. Вище зазначений документ Верховної Ради говорить саме про ДПА, а не про окремі предмети, тому обрати в «атестат» один чи два предмети не можливо – або всі три, або «звільнений».

8. У вище зазначеному документі Верховної Ради говориться, що на найближчому засіданні Уряду запропоновано до розгляду проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про закінчення 2019/2020 навчального року» - таким чином, можливі нові обставини…

9. Здобувачі освіти, які претендують на золоту або срібну медаль, мають право отримати їх без проходження ДПА.

10. Дата видачі в «атестатах» - 31 липня 2020 року, тому до цієї дати документ про освіту та додаток до нього не набувають юридичної сили та не можуть бути надані до приймальних комісій вишів.

Зразок заяви, яку ви можете надіслати як фотокопію (чітку та якісну) на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

заява1

  • Переглядів: 1744